Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun ana nedeni HPV adı verilen human papilloma virbedenür. Diğer bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan benibeşer papilloma virüslerinin menşe evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün vecihü aşkın türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olur. Siğiller çoklukla insanların ten rengine nazaran oluşmaktadır. Sade dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahici siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları benibeşer vücudu derunin zararlı olmamakta ve herhangi bir terapi uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla yanında rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi değişik cilt hastalıkları ile yanında görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa rabıtalı seboreik siğil varsa kesinlikle bilirkişi bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin kenarı teselsül kaşıntı, yanma ve nezif gibi problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir karine de ortaya çıkmayabiliyor. Bir değişik deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda cinsî ilişkiye doğmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye almak Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin yeteneksiz olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Maksat Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla gaye heveslitığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yanında rahim ağzı kanseri vakalarının oylumlu kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe rabıtalı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye rabıtalı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları oylumlu olan siğillerde bu sorun yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek derunin de cinsî ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince enerjik cinsî yaşyalnız başlamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı konstrüksiyonlması olası olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyici dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://iletisimfakultesi.name.tr/ https://aksaraywebtasarimseo.name.tr/ https://artvinwebtasarimseo.name.tr/ https://yetenekavcisi.name.tr/ https://komikvideo.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al